Kominek na zamówienie idealnie dopasowany do Twojego wnętrza

Kominek to upragniony obiekt w naszych wnętrzach. Idealnie wykończona obudowa kominka będzie wisienką na torcie w aranżacji Twojej przestrzeni. Kominek pełnić może rolę wizualną nadając niebanalnego charakteru we wnętrzu, może też służyć jako źródło ciepła – wszystko zależy od Ciebie.

Obudowa kominka – bezpieczeństwo

Wybór projektu i aranżacji to jedno, najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo Twojego lokum. Kominek może nagrzewać się nawet do 500 stopni! Stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla Twojej posesji ze względu na możliwy pożar. Złe dobranie materiału do obudowy kominka może w sposób bezpośredni przyczynić się do powstania pożaru. Bardzo ważne jest także profesjonalne zamontowanie samego wkładu kominkowego. Obudowa kominka nie tylko kumuluje ciepło ale może je także przekazywać dodatkowo na resztę pomieszczenia pozwalając na jego lepsze ogrzanie. Mimo zatem wyższej ceny obudowy kominka z kamienia, warto się skłonić ku poniesionym kosztom, ponieważ niewątpliwie zwrócą się one w niedługim czasie i są po prostu lepsza inwestycją.

Kominek na zamówienie z kamienia

Kolejną ważną kwestią przy budowie kominka na zamówienie jest wybór materiału oraz sposób konserwacji aby utrzymanie kominka w czystości nie sprawiało większego kłopotu. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów do obudowy kominka jest kamień. Najbardziej uniwersalnym jest granit i marmur, ponieważ są najtrwalsze, bardzo wytrzymałe i doskonale radzą sobie z ciepłem które generuje kominek. W zależności od Twojego wnętrza i kolorystyki warto dobrać odpowiedni odcień oraz strukturę kamienia w czym chętnie pomogę i wprowadzę Cię w tajniki kamienia.

Kominek z marmuru

Kominek na zamówienie z marmuru to idealna propozycja do wnętrz o charakterze dekadenckim lub klasycznym. Marmur jest bardzo odporny na zabrudzenia i uszkodzenia. Wypolerowany pięknie lśni dodając blasku salonowi.

 

Kominek z granitu

Kominek wykonany z granitu to propozycja doskonale wpasowująca się we wnętrza nowoczesne. Granit to niezwykle twardy i trudny w obróbce materiał ale wart każdej ceny. W zależności od potrzeb dostosuję kolor oraz strukturę granitu do Twoich potrzeb. Może być lśniący oddając blask ognia w przestrzeń, może być szczotkowany i wyglądać jak lawa. Ogranicza nas tylko wyobraźnia 😉

 

Oferuję obudowy kominków na zamówienie, Ty marzysz – ja realizuję.

Standardowa oferta obudowy kominka:
– dojazd do Klienta
– pomiar, projekt, dobór materiału
– obróbka, montaż

Skontaktuj się ze mną jeśli masz więcej pytań lub jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości. Zapraszam – Michał Nowak Kamieniarz Warszawa – Katedra Rzemiosła Kamieniarskiego

[contact-form-7 id=”334″ title=”Formularz kontaktowy”]